Wszystko dobre, co się dobrze kończy
Spektakl bierze udział w X Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej i Europejskiej „Klasyka Żywa”
Stary król pogrąża się w chorobie. Lekarze bezradnie rozkładają ręce, a na dworze zaczynają się intrygi w poszukiwaniu następcy „umiłowanego” władcy. Ambitny hrabia Bertram wyrusza do stolicy, aby nauczyć się reguł politycznej gry, a po cichu marzy, że zostanie kandydatem do sukcesji.
Jednocześnie przybywa zakochana w nim Helena, młoda kobieta niższego stanu. Twierdzi, że dysponuje cudownym lekiem, który uzdrowi króla. W zamian żąda, aby król wydał ją za Bertrama. Kiedy władca ku powszechnemu zdziwieniu wstaje z niemocy i odzyskuje siły życiowe. Bertram ucieka przed zaaranżowanym małżeństwem i zaciąga się do wojska. Jednak Helena nie zamierza rezygnować z wyśnionej miłości. W efekcie dwa pokolenia kobiet spiskują z pomocą łóżkowego fortelu…
„Wszystko dobre, co się dobrze kończy” to pełna intryg czarna komedia – szalona baśń dla dorosłych, w której Kopciuszek zamiast tracić czas na balu, wyrusza na wyprawę, by uzdrowić smoka i zdobyć rękę wymarzonego księcia.
Spektakl w reżyserii Szymona Kaczmarka, zdobywcy Złotego Yoricka za znakomitego “Kupca weneckiego” z Nowego Teatru w Słupsku (nagrody m.in. 60. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych), otworzy Dużą Scenę Teatru po trwającym siedem miesięcy remoncie.
W spektaklu są palone papierosy i jest używane światło stroboskopowe.